iran flag

وب سایت شخصی علی پزشکی

وب سایت شخصی علی پزشکی
 
 

کتاب «تغذیه در بیماری‌ها» یکی از معتبرترین منابع تغذیۀ بالینی است که با زبانی شیوا و رسا به طرح مباحث مختلف تغذیه‌ای در قالب جذاب سؤال و جواب می‌پردازد. از ویژگی‌های کتاب حاضر می‌توان به بحث در مورد موضوعات پیرامون تغذیه و رژیم درمانی و از همه مهمتر ارائۀ راهنمایی‌های کاربردی مفید در خصوص مراقبت‌های تغذیه‌ای اشاره کرد که بدون شک کمک زیادی به خوانندگان خواهد نمود. این کتاب بر مبنای آخرین یافته‌های علمی در حوزۀ تغذیه و پزشکی و با هدف ارائۀ توصیه‌های کاربردی تغذیه‌ای و تنظیم رژیم‌های غذایی به رشتۀ تحریر درآمده است و می‌تواند به عنوان یک منبع معتبر برای دست‌اندرکاران حوزه‌های تغذیۀ بالینی و همچنین یک منبع درسی برای دانشجویان رشتۀ علوم تغذیه و سایر علوم پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

IMG 2354


اولین چاپ کتاب دو سال پیش در کشورهای حوزه ی یورو روانه ی بازار شد و بدلیل بیان ساده و روان مباحث رژیم درمانی، مورد استقبال بی‌نظیر علاقمندان قرار گرفت. کتاب در نوزده فصل به رشتۀ تحریر در آمده و نویسندگان سعی داشته‌اند علاوه بر مباحث رژیم درمانی، به موضوعات مطرح روز در زمینۀ تغذیۀ اساسی نیز بپردازند. با توجه به کمبود کتابهای مربوط به حوزۀ تغذیۀ بالینی در بازار و نیاز مبرم دانشجویان و کارشناسان علوم تغذیه به منبعی کارآمد که بتواند آنان را در راستای ارائۀ خدمات تغذیه به بیماران و رژیم درمانی در بیماری‌های مختلف یاری دهد، بنده بر آن شدم تا به ترجمۀ این کتاب بپردازم. در نگارش این کتاب سعی بر آن بوده تا مطالب بصورت ساده و قابل فهم برای مخاطب به رشتۀ تحریر درآید.

تمامی واژگان و اصطلاحات پزشکی و تغذیه‌ای بکار رفته در کتاب کاملاً توضیح داده شدند و شما نیازمند هیچ منبع دیگری برای فهم اصطلاحات نخواهید بود. در انتهای هر فصل کتاب مجموعه‌ای از بهترین و جدیدترین منابع مرتبط با موضوع فصل گردآوری و رفرنس‌دهی شده تا علاقمندان برای مطالعۀ بیشتر در زمینۀ مورد نظر با مشکلی مواجه نباشند.

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

آخرین نظرات کاربران