iran flag

وب سایت شخصی علی پزشکی

وب سایت شخصی علی پزشکی
 
 

علی پزشکی در روز 25 اردیبهشت ماه سال 1369 در نجف آباد، یکی از شهرستان‌های زیبای استان اصفهان به دنیا آمد. دوره متوسطه را در رشته علوم تجربی در ممتازترین دبیرستان شهر سپری کرد و سپس در سال 1387 در رشته‌ی کارشناسی علوم تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد. پس از اتمام دوره کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد را نیز در سال 1392 در همین دانشگاه در گرایش «علوم بهداشتی در تغذیه» آغاز کرد و در سال 1394 فارغ‌التحصیل شد. وی در سال 1394 تحصیل در رشته سیاستگذاری غذا و تغذیه را در مقطع دکتری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز کرد. وی در ابتدای دوران نوجوانی به دانش نجوم علاقمند شد و فعالیت­‌هایش را در شاخه نجوم رصدی پی گرفت. تأسیس گروه نجوم آسمان شب، رئیس باشگاه نجوم شهر، ترجمه اخبار نجومی برای روزنامه‌ها و وب­‌سایت­‌های خبری و موفقیت در مسابقات رصدی مختلف از جمله دستاوردهای دوره‌ی ده ساله فعالیت او در حوزه نجوم بود. 

علی پزشکی از ابتدای دوران جوانی به فعالیت­‌های فرهنگی علاقمند شد و در طول سال­‌های حضور در دانشگاه، دغدغه­‌های خود را در این حوزه دنبال کرد. در ابتدا اقدام به تأسیس نشریه‌­ای دانشجویی تحت عنوان «باران» کرد که به مدت شش سال به طور پیوسته منتشر شد. دو سال حضور در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه به عنوان نماینده­ منتخب مدیرمسئولان، یک سال حضور در کمیته­ مرکزی ناظر بر نشریات وزارت بهداشت به عنوان نماینده‌ منتخب مدیرمسئولان نشریات دانشجویی سراسر کشور، داوری نشریات دانشجویی در برخی جشنواره‌ها، و کسب رتبه‌های متعدد در سطح ملی و استانی از جمله افتخارات او در حوزه­ نشریات دانشجویی است. وی همچنین در دوران دانشجویی اقدام به انتشار اولین کتاب خود تحت عنوان «دانشنامۀ فرق و مذاهب اسلامی» نمود که موفق به کسب جوایز مختلفی همچون جایزه‌ی ویژه هفدهمین جشنوارۀ کتاب سال دانشجویی شد.

جشنوارۀ فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور از دیگر عرصه‌های فرهنگی بود که پزشکی توانایی­‌های خود را در هر هفت دوره‌ برگزاری آن محک زد و در بخش‌هایی همچون نشریات دانشجویی، تألیف کتاب، داستان کوتاه، مقالات فرهنگی- اجتماعی، مصاحبه، نقد کتاب و... موفق به کسب عناوین متعددی گردید. به واسطۀ این موفقیت­‌ها از طرف معاون دانشجویی- فرهنگی وزیر بهداشت به عنوان عضو شورای سیاستگذاری جشنواره فرهنگی ششم منصوب گردید. همچنین در طول سال­‌های حضورش در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان دانشجوی نمونه فرهنگی در چهارمین، پنجمین و ششمین دوره‌ی جشنواره دانشجویان پیشگام انتخاب شد. از دیگر فعالیت‌های او در دوران دانشجویی، تأسیس کانون دانشجویی اندیشۀ مطهر برای مطالعۀ آثار استاد مرتضی مطهری به ویژه در حوزه اقتصادی بود.

وی در دوران تحصیل نسبت به فعالیت‌های پژوهشی نیز بی­ تفاوت نبود و علاوه بر نگارش مقالات پژوهشی و ترویجی و همکاری با نشریات ملی مرتبط با رشته تحصیلی­‌اش، اقدام به تألیف «دانشنامه تغذیه و رژیم درمانی» کرد که هم­‌اکنون به چاپ دوم رسیده و موفق به کسب جوایز متعددی گردیده است. پس از آن، ترجمه کتاب Nutrition in Diseases (تغذیه در بیماری­‌ها) را در دستور کار قرار داد که موفق به کسب جایزه ویژه در جشنواره خادمان فرهنگ مکتوب استان اصفهان گردید. او در عرصه آموزشی نیز افتخارات متعددی کسب کرده که از جمله آن می‌توان به کسب عنوان دانشجوی برتر دکتری در چهاردهمین و پانزدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد.

علی پزشکی در حال حاضر عضو هیئت مدیره و مدیر روابط عمومی انجمن غذا و تغذیه حامی سلامت ایران و همچنین عضو کمیته مشورتی مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. علاوه بر این، او به مدت دو سال دبیر شورای صنفی دستیاران و دانشجویان Ph.D دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و نماینده دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان Ph.D کشور در وزارت بهداشت بوده است. او همچنین اخیراً از دوره عالی مدیران راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام فارغ‌التحصیل شده است.